07.09.2021
Algas EDA klubi uus hooaeg . Uus klubi president 2021/2022 on tubli ja tegus
Ingrid Põllumäe.


Tartu EDA suunas 2021 suvel oma pilgu ja südame Tartumaa vabatahtlike päästekomandode vabatahtlike päästjate märkamisele ja tänamisele. Need on inimesed, kes vabast tahtest ja ajast ning missioonitundest päästavad meile kõige kallimat: meie endi ja pereliikmete elusid, meie kodusid. 
TARTU EDA tänab südamest Tartumaa vabatahtlike päästekomandode vabatahtlikke päästjaid, kinkides igale neist komando vapiga kandelipu või kandevimpli.

Tartu EDA galaõhtul 10.juunil 2021pälvisid tiitlid:
Aastate Daam 021 - Vaike Uibopuu
Ettevõtlik Daam 021 - Erika Pääbus
Aastate Daam 020 - Ene Ergma
Ettevõtlik Daam 020 - Mai Linnas

 EDA auliikme tiitli pälvis organisatsiooni asutajaliige Marju Unt

meediakajastus:
https://tartu.postimees.ee/7270345/tanuohtu-ermi-viinakoogis-oli-suur-soom-suveohku-parast-kaht-koroonatalve             Tartu EDA tiitel Aastate Daam 2021 VAIKE UIBOPUU
            Tartu EDA tiitel Ettevõtlik Daam 2021 ERIKA PÄÄBUS
                  Tartu EDA tiitel Tartu Aastate Daam 2020 ENE ERGMA
             Tartu EDA tiitel Ettevõtlik Daam 2020 MAI LINNASTartu EDA 2020 ja 2021 tunnistatud daamide TänuGala toimub 10. juuni 2021 kell 18:30
Tiitlid antakse pidulikult üle Tartus ERMi Viinaköögis
PRESSITEADE
8. märts 2021

Tänavuse Tartu Aastate Daami tiitliga pärjati Vaike Uibopuu,
Ettevõtliku Daami tiitli pälvis Erika Pääbus


Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon valis tänavuseks Aastate Daamiks legendaarse koorijuhi Vaike Uibopuu; Tartu Ettevõtliku Daami tiitli pälvis Andre Juustufarmi perenaine Erika Pääbus.

 

VAIKE UIBOPUU
Vaike Uibopuu on dirigendina saanud hakkama millegi väga harukordsega: ta lasi 1999. aastal sõna otseses mõttes mesilinnu lendu. Juhatades sel aastal üldlaulupeol Peep Sarapiku laulu „Ta lendab mesipuu poole“, juhtus midagi müstilist: muusika saavutas sellise kõlajõu ja energia, et jõudis iga eestlase hinge ja jäi seal püsima. Selle hetkeni oli Eestis vaid kolm laulu, ilma milleta laulupidu pidada ei saa: „Mu Isamaa, mu õnn ja rõõm“, „Mu isamaa on minu arm“ ning „Koit“. 1999. aastast on „Ta lendab mesipuu poole“ neljas laulupeohümn.

Sama erakordne on Vaike Uibopuu panus Tartu muusikaellu nii õpetajana kui koorijuhina. Ülikooli akadeemilise naiskooriga töötatud 42 aasta jooksul õpetas ta iga üksiku laulja kasutama oma häält nii täpselt ja puhtalt, et koor saavutas fenomenaalse kõla.

 

ERIKA PÄÄBUS

Andre Juustufarmi perenaine Erika Pääbus pälvib tänavuse tiitli selle eest, et koos

elukaaslase Aivar Alvistega on ta viinud juustutootmise Eestis maailmatasemele. Andre Juustufarmi tooted on pälvinud mitmeid kuld- ja hõbemärke erinevatelt konkurssidelt Ameerikast Singapurini. Konkureerides tuhandete juustudega kogu maailmast, kuulub Andre Excellence 78 maailma parima juustu sekka.

See, et lehmi kutsutakse selles talus Mummukesteks ning nendega koos mediteeritakse, näitab üht: parimat juustu saab vaid parimast piimast, ja sellist piima saab vaid stressivabalt kasvanud lehmadelt.

Erika Pääbus on andnud ka olulise panuse Eesti-Vene kultuurisuhete arendamisse. Ta on aastaid tutvustanud vene kunstniku, poeedi ja filosoofi Nikolai Roerichi tegevust. Roerich oli teatavasti meie maalikunstnike Nikolai Triigi, Konrad Mägi ja Kristjan Raua õpetaja.

 

 

TUNNUSTUSTE PIDULIK ÜLEANDMINE

Tiitlid antakse pidulikult üle 10. juunil Tartus ERMi Viinaköögis. Et koroonaviiruse tõttu jäi eelmisel aastal tseremoonia pidamata, on 10. juunil Tartusse palutud ka eelmise aasta tiitli saajad: Tartu Aastate Daami tiitli sai kosmoseteadlane ENE ERGMA ning Ettevõtliku Daami tiitli Eesti Leivatööstuse juhatuse liige MAI LINNAS.


Ene Ergma on tunnustatud astrofüüsik, akadeemik ja poliitik. Ta olnud nii Teaduste Akadeemia asepresident kui Riigikogu spiiker ja asespiiker. Ta on alati seisnud euroopaliku ning haridust ja teadust väärtustava Eesti eest, samuti tauninud vihakõnet ning tähtsustanud argumenteeritud ja üksteist austavat diskussiooni.


Mai Linnas on Eesti Leivatööstusega seotud alates 2014. aasta aprillist, mil alustas rohujuure tasandilt – esmalt tehnoloog-kvaliteedijuhina, alates 2015 tegevjuhi ja hiljem juhatuse liikmena. Eesti Leivatööstus, mis alustas tegevust 2014. aastal, on oma tegevusvaldkonnas 170-st ettevõttest käibemahult neljas.

 

TAUSTAKS

Tunnustusega „ Tartu Aastate Daam“ tunnustab ühendus aastatepikkuse eduka ja järjekindla tegevusega silma paistnud naist. Tiitli „Tartu Ettevõtlik Daam“ saab naine, kes on viimaste aastate jooksul olnud silmapaistvalt edukas kas oma põhitöös või ühiskondlikus ametis.

 

Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon (Tartu EDA) liidab tarmukaid Tartumaa daame, keda lisaks tegususele ning toredatele ettevõtmistele ühendab hingesuurus ja abivalmidus. Aastate jooksul EDA liikmete poolt algatatud heategevusprojektid on aidanud paljusid.

Tänavu valiti Tartu Aastate Daami juba 13. ning Tartu Ettevõtlikku Daami 21. korda.

 

TÄIENDAV INFO:


EDA president 2020/2021 
Anu Hellenurme                                                                                                                     
Tel. 501 0842                                                                                                     
anu@anuait.ee

EDA president 2018/2020                                                                                                     

Auli Solo                                                                                                                                  

Tel. 518 5434                                                                                                  
aulisolo@gmail.com
16. novembril 2020 valisisid EDA naised enda seast tiitli "VÄEGA NAINE 2020" saaja.
Valitusks osutus avatud südamega Auli Solo, kes on olnud Tartu EDA president kahel viimasel aastal.T
artu EDA galaõhtul 8.märtsil 2019 pälvisid tiitlid:
Aastate Daam 019 - Helvi Jürisson
Ettevõtlik Daam 019 - Külli Lokko
Galaõhtust: https://tartu.postimees.ee/6541072/galerii-mileedi-lillemajas-selgusid-aasta-ettevotlik-daam-ning-aastate-daam
Õnnitleme vastseid tiitlisaajaid ja täname meeleoluka õhtu eest!Tartu Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni traditsiooniline galaõhtu toimub 8.märtsil!
Tartu EDA tähistab oma 25-ndat tegutsemisaastat vägeva õhtuga, kus tunnustame aktiivseid ja eduka tegevusega silma paistnud Tartumaa naisi tiitlitega „ Tartu Edukas Daam“ ja „Tartu Aastate Daam“. Olete lahkesti palutud galaõhtust osa saama!EDA klubi alustas uut aastat äärmiselt väärikalt. Kohtusime meie Aastate Daami Lehte Hainsaluga ja arutasime väga sügavatel teemadel.


EDA daamide kohtumine Signe Kivi’ga! Vestlusteemasid oli maalt ja merelt, kuid kõige rohkem kütkestasid meid kõiki teemad Eesti majandusest, loomemajandusest, muuseumitest, Tartu ja Eesti tulevikust 1.11.2018EDA uue hooaja avamine koos Tartu Hansa Rotary Klubiga. 09/2018 

 Fotograaf: Merike Toomet19.08.2018 andis EDA president Külli Kell Luunja roosiaias Kristiina Ehinile üle
Eduka Daami tiitli.
https://tartu.postimees.ee/6135837/luunja-roosiaias-sai-kristiina-ehin-katte-olulise-tiitliEDA hooaja lõpupeol 14.06. Tšehhovi restoranis oli külas Artur Rehi, kes tänas daame mainekas Hollywoodi koolis American Academy of Dramatic Arts näitlemisõpingute toetuse eest.
Tartu EDA galaõhtul 16.märtsil 2018 pälvisid tiitlid:
Aastate Daam 018 - Lehte Hainsalu
Ettevõtlik Daam 018 - Ruth Oltjer
Ettevõtlik Daam 018 - Kristiina Ehin
Pildid Jaanika Aasav: https://drive.google.com/drive/folders/1DYUc3-vIbCWzXP43ZwtwXylLJQl2--PV?usp=sharing
Galaõhtust: https://tartu.postimees.ee/4442255/galerii-tartu-ettevotlikud-daamid-tunnustasid-edukaid-naisi
Õnnitleme vastseid tiitlisaajaid ja täname kõiki suurepärase õhtu eest!

9.märtsi 2017 Galaõhtul pälvisid tiitlid:
Tartu Aastate Daam 2017  -  Elena Poznjak-Kõlar
Tartu Edukas Daam 2017   - Anneli Kolk

Tutvustati MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu tegevust ning
toimus heategevuslik oksjon teraapiakoerte tegevuse hoogustamiseks Tartumaal.
rohkem infot nende tegevusest: www.teraapiakoer.ee

Galaõhtust:http://tartu.postimees.ee/4042107/ettevotlikud-daamid-uelistasid-arsti-ja-balletikooli-juhti